Український парламент підтримав законопроект “Про валюту”

Національний банк вітає прийняття Верховною Радою України законопроекту № 8152 “Про валюту” за основу у першому читанні. Це рішення підтримало 253 народних депутата.

“Україна зможе прийти в решті решт до свободи валютних операцій. А обмеження будуть запроваджуватися лише у відповідь на кризові явища, – переконаний Голова Національного банку Яків Смолій. – Така позиція – свобода плюс захищеність – спростить життя українському бізнесу та відкриє двері в Україну для іноземних інвесторів. А відтак, українці отримають нові робочі місця”.

Інша перевага законопроекту – “зелене світло” для більш швидкої валютної лібералізації.

“Ми зможемо суттєво переглянути найбільш болючі для бізнесу елементи валютного регулювання після набуття чинності законом. Наприклад, щодо інвестування за кордон та зовнішньоекономічних операцій. Ми будемо поступово та обережно прибирати обмеження”, – вважає очільник центрального банку.

Крім того, закон зніме адміністративний тягар з бізнесу і банків та забезпечить більш прозорі, зрозумілі й сприятливі умови для іноземних інвесторів. Також схвалення закону дасть Україні змогу виконати зобов’язання забезпечити вільний рух капіталу, яке вона взяла на себе за Угодою про асоціацію з ЄС.

Проект закону “Про валюту” отримав підтримку міжнародних організацій, бізнесу, банківського сектору, експертної спільноти та державних установ, а сьогодні – і парламентарів.